1 клас
«Про книгу і бібліотеку»
Тема: Про книгу і бібліотеку
Мета: Ознайомити дітей зі
шкільною бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами. Виховувати почуття поваги і шанобливого ставлення
до книги.
Обладнання: Книжкові
виставки, плакат «Права і обов’язки читачів»
Хід уроку
І. Організація учнів.
ІІ. Вступ до уроку.
Вступне слово бібліотекаря:
Сьогодні ви вперше завітали до
шкільної бібліотеки. Що ж означає слово «бібліотека»? Подумайте , яке слово вам
нагадує «бібліотека»? Так, Біблія. Всі ми знаємо найвідомішу книгу «Біблія». Біблія
означає - книга. А бібліотека – це приміщення, де зберігаються книги.
Бібліотека дуже схоже на невеличке затишне місто. І я вас запрошую в подорож
чарівними вуличками нашого книжкового містечка.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.
А тема нашого сьогоднішнього уроку:
«Про книгу і бібліотеку».
ІV. Вивчення нового матеріалу.
В нашому містечку, як ви бачите, вузенькі вулички з високими будинками.
Порахуйте, будь ласка, скільки поверхів вони мають? Так, шість. Це книжкові
стелажі. На кожному з них по шість поличок. На цих стелажах розмістились книги
українських письменників. Назвіть, кого з українських письменників ви знаєте?
Ось тут розташувались книги, написані М.Вовчком, М.Коцюбинським, Л.Українкою,
Т.Шевченком. На цих стелажах чекають на своїх читачів книги, написані
російськими письменниками, далі письменниками інших країн.
Завітаємо в гості до одного з будинків. Бачите, як гарно оформлено цього
стелажа. Мабуть, в цьому будинку свято. Прочитайте, що написано на стелажі?
(Діти читають: «Подорож до країни див»)
Це - книжкова виставка для дітей. Бачите, книжки тут яскраві, в них багато
ілюстрацій, здається ніби кожна книжечка посміхається і говорить: «Прочитай
мене, будь ласка, я дуже багато цікавого тобі розповім». На кожній поличці
зібрані книги на одну тему. Прочитайте їх назви, (діти по черзі читають рубрики
виставки).
З назви «Куточок символіки» ми
можемо дізнатися, що на цій поличці зібрані книги, в яких йдеться про гімн,
прапор, герб - символи нашої держави. А як ви думаєте, про що розповідається в
книгах цієї полички з назвою «Перлини
народної мудрості»? (діти відповідають)
(Фізкультхвилинка)
Подивіться уважно на верхній лівий кутик обкладинки книжки. Ви бачите
декілька цифр і літер. Це адреса книжки. І кожна книжечка стоїть строго на
своєму місці згідно цієї адреси, чекає на свого читача. Як ви після школи
кожного дня приходите додому, так і книжка, коли її прочитають, за допомогою
бібліотекаря знову вертається, згідно адреси на те саме місце, звідки її брали.
Отже в бібліотеці книжки не можна переставляти, бо вони тоді заблукають. Запам’ятайте,
це одне з головних правил бібліотеки: не переставляти
книги на полицях.
Ось ми підійшли до стелажів, де мешкають книги для найменших. Це
найкрасивіші, найгарніші книжки. Як дбайлива матуся вдягає дочку чи синочка в
найкращу сукню чи костюм, зав’язує бантики, чистить черевички, так і
письменники і художники, створюючи книжки для вас, малята, вклали багато праці,
творчості, любові. Чи подобаються вам ці книжки? Які книжки є у вас дома? Де
вони зберігаються?
А тепер ви отримаєте бібліотечні книги на свій формуляр і через тиждень
обов’язково їх повернете назад до бібліотеки.
(Записують і повертають книги на абонементі).
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Давайте нагадаємо правила користування бібліотечними
книгами. Щоб правила не забувались у нас в бібліотеці є плакат «Права і обов’язки
читачів» (Діти по черзі читають пункти плакату). Обіцяєте виконувати ці
правила.
VІ. Підсумок уроку.
Ось і завершилась наша мандрівка чарівним книжковим
містом. Ви побачили, як багато книг в бібліотеці, дізнались, що книжки стоять
на поличках стелажів, роздивились книжкові виставки, нагадали бібліотечні правила,
отримали книжки. Що ж вам сподобалось в нашій мандрівці? До нової зустрічі!
Тести до уроку «Про книгу і бібліотеку», 1 клас
І варіант
I рівень
1. Бібліотека — це:
а) дім, де
живуть книги;
б) кімната для
іграшок;
в) квартира.
2. Абонемент — це:
а) журнал;
б) документ;
в) місце в
бібліотеці, де видають книги.
3. Як називається приміщення в бібліотеці спеціально обладнане для читання
книг, журналів, газет?
II
рівень
1. Визначте дитячих письменників:
а) Гайдар;
б) Леся
Українка;
в) Гончар;
г) Маршак;
д) Франко;
є) Стус.
є) Стус.
2. Які ваші улюблені казки?
III рівень
1. Поєднавши відповідні частини,
утворіть прислів'я:
Хто багато читає
|
усе знати
|
Книги читати
|
той більше знає.
|
II варіант
І рівень
1. Книга - це
а) твій друг;
б) газета;
в) альбом.
2. Читач - це:
а) журнал;
б) той, хто читає книги;
в) хто відвідує бібліотеку.
3. Як зветься невеличка книжка,
заведена на кожного читача бібліотеки, в яку записують дані про видані книжки?
II рівень
1. З чого
починається книга?
а) з обкладинки;
б) аркуша паперу;
в) зі сторінок.
2. Дайте назву гуртку із ремонту
книг.
III рівень
1. Поєднавши відповідні частини,
утворіть прислів'я:
Хороша книга
|
на крилах політав.
|
Книгу прочитав
|
це свято.
|
Відповіді
І варіант
І рівень
1.
а) дім, де живуть книги;
2.
в) місце в бібліотеці, де видають книги;
3.
Читальний зал.
II рівень
1. а) Гайдар;
б) Леся Українка;
д) Франко; г) Маршак.
2. «Котигорошко»,
«Червона шапочка», «Ріпка», «Колобок» та ін.
III рівень
Хто багато читає, той більше знає.
Книги читати - усе знати.
II варіант
I рівень
1. а) твій друг;
2. б) той, хто читає книги.
3. формуляр.
II рівень
1. а) з обкладинки
2. а) «Книжкова лікарня»;
б) «Друзі книги»;
в) «Любителі книг».
III рівень
Хороша книга - це свято.
Книгу прочитав – на крилах політав
Немає коментарів:
Дописати коментар