Правова освіта

Нова книжка у бібліотеці

Гузь Л. Є. Захист прав та інтересів дітей (правовий аспект)

У книзі розглянуто низку питань щодо правового регулювання захисту як майнових, так і немайнових прав дітей (малолітніх, неповнолітніх). Здійснено огляд законодавчих актів, що регулюють права та обов'язки як дитини, так і батьків відносно дитини. Огляд законодавчих актів здійснено в ретроспективі та порівнянні раніше чинного законодавства з нинішнім станом правового регулювання (актами чинного законодавства України). Зокрема, приділено увагу питанням позбавлення батьківських прав, усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування над дітьми, влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування, прийомної сім'ї, сплаті аліментів на дитину тощо. Представлена судова практика супроводжується коментарями. Видання також містить роз'яснення та постанови Пленуму Верховного Суду України, узагальнення судової практики, що безпосередньо використовуються судами при розгляді та вирішенні судових справ, пов'язаних із захистом прав та інтересів дитини. 
Книга буде корисна як адвокатам, суддям, юристам-практикам, так і всім, кому необхідно захистити права та інтереси дітей.




РОЗ'ЯСНЕННЯ 


Особливості правового регулювання  посвідчення правочинів  щодо нерухомого майна за участю  малолітніх та неповнолітніх осіб. 
 Згідно статті 6 Сімейного кодексу України (2947–14) правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
 Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.


Умови та тривалість виплати допомоги по безробіттю 

 Безробіття – це явище, коли частина економічно активного населення є бездіяльною (не працює) через відсутність відповідної роботи. 
 Безробітними відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" (803–12) визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, та готові приступити до підходящої роботи, а також інваліди, які не досягли пенсійного віку, які не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. 


Що робити, коли поряд немає нотаріуса?

Іноді виникають ситуації, коли людина не має змоги звернутися до нотаріуса через існування певних життєвих обставин або відсутність нотаріуса в місцевості, де проживає людина. Законодавство України передбачає такі випадки, а саме в Законі України «Про нотаріат» від 2 вересня 1993 року до нотаріально посвідчених заповітів (крім секретних) прирівнюються:
1) заповіти осіб, які перебувають на лікуванні у лікарні, госпіталі, іншому стаціонарному закладі охорони здоров’я, а також осіб, які проживають у будинках для осіб похилого віку та інвалідів, посвідчені головними лікарями, їх заступниками з медичної частини або черговими лікарями цих лікарень, госпіталів, інших стаціонарних закладів охорони здоров’я, а також начальниками госпіталів, директорами або головними лікарями будинків для осіб похилого віку та інвалідів;



ЗАКОН УКРАЇНИ  
 Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 
 (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, N 20, ст.99) 
 (Щодо визнання конституційними окремих положень див. Рішення Конституційного Суду N 5–рп/2000 (v005p710–00) від 18.04.2000) 
 {Із змінами, внесеними згідно із Законом N 274–VI (274–17) від 15.04.2008, ВВР, 2008, N 25, ст.240} 


Тимчасова втрата працездатності 
 Працездатність – це здатність до праці, що залежить від стану здоров’я, фізичного, духовного розвитку (розумових та емоційних можливостей), а також професійних знань, уміння і досвіду працівника, що дає йому змогу виконувати роботу визначеного обсягу, характеру та якості. Тобто здатність людини до праці оцінюється не лише за можливістю виконання роботи та функціональним станом організму, а й за додатковими критеріями (стан здоров’я, професійні знання, вміння, досвід.


Сумісництво та суміщення професій (посад)
Частина перша статті 105 Кодексу законів про працю України передбачає суміщення професій (посад), тобто можливість виконання працівником на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи.



Популярно про безоплатну правову допомогу

Набрання чинності з  9 липня 2011 року Законом України "Про безоплатну правову допомогу” є вагомим кроком до виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері прав людини та запровадження європейських стандартів з метою надання правової допомоги широкому колу осіб та забезпечення доступу до правосуддя.

Закон визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, підстави та порядок надання безоплатних правових послуг. Крім того, передбачає створення двох взаємопов’язаних складових системи безоплатної правової допомоги – первинної та вторинної. 


Реклама и дети
Согласно Закона Украины «О рекламе» от 3 июля 1996 года   №270/96-ВР запрещается реклама:
с использованием изображений детей, потребляющих или использующих продукцию, предназначенную только для взрослых или запрещенную законом для приобретения или потребления несовершеннолетними;
с использованием информации, которая может подорвать авторитет родителей, опекунов, попечителей, педагогов и доверие к ним детей;
 содержащая призывы к детям приобрести продукцию или обратиться к третьим лицам с просьбой сделать покупку;
 с использованием изображений настоящего или игрушечного оружия, взрывных устройств.


Робота за сумісництвом

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» встановлено, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від  основної роботи час.


Оскарження дій та бездіяльності державного виконавця

У відповідності до статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» (далі – Закон) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) – це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які проводяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню. 



Обмеження застосування праці жінок 

 Кодекс законів про працю України передбачає перелік робіт, на яких забороняється або обмежується застосування праці жінок. 
 Забороняється застосування праці жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних  роботах, крім деяких підземних робіт (нефізичних робіт або робіт по санітарному та побутовому обслуговуванню).


Профессиональное обучение работников

В соответствии с Законом Украины «О профессиональном развитии работников» от 12.01.2012 № 4312-VI организация профессионального обучения осуществляется работодателями с учетом потребностей собственной хозяйственной или другой деятельности в соответствии с требованиями законодательства.

Работодатель может создавать отдельное подразделение по вопросам профессионального обучения работников или возложить функции по организации такого обучения на соответствующих специалистов.

Работодатели могут осуществлять формальное и неформальное профессиональное обучение.



Немає коментарів:

Дописати коментар