Довідка шкільного бібліотекаря


«Про стан  збереження  підручників». від 12.02.2015 року.

  Загально шкільний конкурс  «Збережемо шкільний підручник».
  Відповідно до наказу директора школи був створений шкільний оргкомітет  до складу якого увійшли :
Голова комітету : Лавренко М.М-заступник директора школи 
члени комітету: Лаптєва О.М. шкільний бібліотекар,
                               Мартиненко О.-учениця  9 класу
                                Скрипка А – учениця 10-В класу,
                               Свердленко Ю.- учениця 11-Б класу.
         Шкільним оргкомітетом була розроблена програма діяльності та здійснювався контроль за її реалізацією.  Бібліотекарем  та членами оргкомітету були розроблені єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників. У всіх класах були створені пости бережливих, які разом із класними керівниками, бібліотечним активом, шкільним бібліотекарем провели рейди-перевірки по збереженню навчальної книги. Перший  рейд проводився у листопаді 2014 р. Результати перевірки були  висвітлені у класних куточках . Другий рейд був проведений у лютому 2015 р. Результати  перевірки показали , що в початкових класах  майже всі учні бережливо ставляться до шкільних підручників. Зауваження було зроблено тільки по відсутності закладок у підручники. Класні керівники 1-4 класів   виховують  дбайливе ставлення до навчальної книги.
       Відмічено, що не всіма класними керівниками та учнівськими колективами старших класів проводиться належна робота що до збереження навчальної книги.У всіх класах обраний актив,що має контролювати збереження підручників і висвітлювати результати на екранах у класних куточках  Але огляд підручників проводиться нерегулярно, записи в щоденниках про незадовільний стан підручників не робляться. Є учні, у яких книги без обгорток, не підклеєні, не підписані.Це такі учні як Шкарупа В  4 кл, Сойфер Н. -3 кл ,Сойфер В.-7 кл, Зелений В-7 кл. У таких учнів як Глівинський,Сироватка,-6 кл.на момент перевірки підручники були необгорнуті,паспорти не оформлені..  Особлива увага була звернена на підручники  9-11 класів. Перевіркою встановлено,що більшість учнів 9-11-х класів підручники до школи  носять « на пополам», тому стан їх збереження вияснити складно. Огляд  наявних  на день перевірки показав, що є учні, більшість  підручників  зберігається на низькому рівні. Це такі учні 9 класу як МудракІ, (необгорнуті,не підписані),Курсов М (необгоргуті,не підписані)

В учнів 10 класу у належному стані  підручники знаходяться у Скрипки А,Фатєєва В. Гайдара С., у решти  учнів або не обгорнені і паспорт оформлений,або навпаки.
 За якісну роботу щодо збереження підручників відмічено 11 клас (кл. кер. Гончаренко Н.О.) Всі учні підручники зберігають у цьому класі на належному рівні.
 Деякі учні  не хочуть зберігати свої підручники, тому з ними та з їх батьками буде проведена роз’яснювальна робота про необхідність збереження підручників для наступних учнів. Учням 8 класу зроблено зауваження на недостатнє зберігання шкільних підручників. Загальний вигляд та стан їх у цьому класі вкрай неохайний.
 Питання про збереження шкільної літератури буде винесено для обговорення  на батьківські збори.
           Класним керівникам та учням  треба більш активно працювати над збереженням книг.   Класним керівникам потрібно більш наполегливо проводити просвітницьку роботу з батьками про прищеплення своїм дітям бережливого ставлення до навчальної книги, в класах оформити інформаційний бюлетень та екран стану збереження підручників, організувати ланки бережливих, визначити учнів відповідальних за  збереження підручників, контролювати їх роботу, робити записи в щоденниках про незадовільне відношення до навчальної книги.
         

                 Бібліотекар      Лаптєва О.М.











     Протягом багатьох тисячоліть люди зберігали, оберігали і берегли книги. Вони впродовж усього життя намагалися всіляко зберегти ці прекрасні надбання  придумуючи укази і заходи по збереженню книг. Одним із пріоритетних напрямків діяльності бібліотеки та педагогічного колективу  і нашої школи є формування в учнів дбайливого ставлення до бібліотечної книги, формування читацьких смаків, культури читання, сприяння творчому розвитку навчально-виховного процесу   в школах, максимальне задоволення інформаційних потреб учнівських та педагогічних колективів, використання нетрадиційних форм роботи з книгою.











Але разом з тим, слід відмітити значне послаблення інтересу до художньої і науково-популярної літератури учнів 5 – 11 класів. В основному, учні цієї вікової категорії замовляють літературу тільки за програмовим матеріалом. Учителям і бібліотекарям слід розробити спільну програму прилучення цих дітей до позакласного читання.



  Виховувати у кожного учня любов до книги допомагають  у шкільній бібліотеці книжкові виставки «Нові підручники», «Книга дякує», « Книга скаржиться». У бібліотеці працює «книжкова лікарня». Юні книголюби проводять ремонтні та відновлювальні роботи, дарують книгам нове життя.
          З метою виховання в учнів бережливого ставлення до підручників, науково-популярної та художньої літератури, поваги до праці людей які їх створюють, відповідальність за правильне і бережливе  використання книги, проводились такі бесіди :
- «Як книга прийшла до людей» 1 клас;
- «Як берегти книгу» 2клас;
- «Щоб книга жила довго» 3-4 класи;
- «Роль книги в житті людини» 5-6 класи;
- «Книга – твоє обличчя» 7 клас;
- «Читай, шануй, бережи  книгу» 8 клас;
- «Друга молодість книги» 10-11 класи;
                            Бібліотечні   уроки  :
-         «Твій друг підручник» 1 клас;
-         «Правила спілкування з книгою» 2 класи;
-         «Як відремонтувати книгу» 3 клас;
-         «Як і хто зробив твій підручник» 4 клас;
-         «Із історії книги і книгодрукування» 5-6 класи;
-         «Історія створення бібліотек в Україні» 7-9 класи.
       В рамках загальношкільнго конкурсу «Збережемо шкільний підручник» бібліотекою було проведено ряд масових заходів. Так у  першому  класіі   проводилося  свято  посвячення першокласників  у  читачі  «Бібліотека – книжчин  дім». Виховні  години  «Правила  спілкування з  книгою».   У 2-4 класах  проводився «Вернісаж  книжок  на  біблійні  теми», презентація  книг  А.Алатона «Здоров’я - найцінніший  скарб»,  у  5 класі проводилась прем’єра книги "Вавілонська вежа та інші Біблійні легенди", у  6 класі був проведений брейн-ринг "Мова рідна, слово рідне", у 7 класі   до  200- річниці від дня народження  Т.Г.Шевченка. проводився Рейн-ринг  «Він був сином кріпака, а став володарем світу».
           До дня трагедії на Чорнобильській атомній станції в бібліотеці оформлені розгорнуті ілюстровані виставки   «Мужність і біль Чорнобиля»,  зібрана папка матеріалів про Чорнобильську трагедію, яка допомагає дітям в оформленні рефератів, стінгазет, доповідей, заходів.
       До  70 річниці  від  Дня  Перемоги  над  фашистськими  загарбниками бібліотекою  була  підготовлена розгорнута книжкова виставка "Ніхто не забутий, ніщо не забуте», створена тематична полиці «Велика Вітчизняна у художніх творах.

    До фонду бібліотеки була подарована значна кількість цікавих  книг. Бібліотекарем відмічено значне пожвавлення відвідування бібліотеки і збільшення кількості прочитаних книг учнями 1-4 ,6 класів. Ми і надалі плануємо проводити цей конкурс.

Немає коментарів:

Дописати коментар